OPTİMUM TENİS AKADEMİSİ 2023-24 BURS SİSTEMİ

* Optimum Tenis Akademisi burs sisteminin amacı, mevcut akademi oyuncularına öncelikli olarak uluslararası klasmanlarda yükselmeleri yönünde ek motivasyon sağlamak, akademi dışındaki yüksek seviyeli oyuncuları da akademiye kazandırmaktır.


* Performans bursları;
U14 veya U16 Tennis Europe veya ITF Juniors klasmanlarında ilk 100’e girmiş veya, kendi yaş grubunda Türkiye Şampiyonu olmuş veya, gene kendi yaş grubu milli takımının ilk üç oyuncusu arasına girmiş en fazla 2 kız ve 2 erkek oyuncu, her yılın Eylül ayında okulların resmi açılış haftası klasmanları göz önüne alınarak, 1 yıl süreyle şu orandaki burslara hak kazanırlar;
o Burslu Yüksek Performans Programı oyuncusu ise %25 ek burs,
o BYP dışındaki bir oyuncu ise %50 burs.


* Gayret bursları;
10 yaş grubunda bir yıl boyunca antrenmanlarda ve turnuvalarda en fazla devamlılık gayret göstermiş olan bir kız ve bir erkek oyuncuya %10 oranında burs verilir.


* Onur panosu kuralı;
Türkiye Şampiyonu olmuş, milli takıma girmiş veya uluslararası tekler turnuvası kazanmış olan oyuncular onur panosuna eklenme hakkı elde ederler.


* Yukarıda yazılan uygulamalar dışında istisnai yüksek performanslı oyuncular için ve özellikle de, akademi dışındaki yüksek seviyeli oyuncuları akademiye kazandırmak için akademi yönetimi tarafından istisnai kararlar alınabilir.