Herkese göre

eğitimler

Size uygun Eğitim Programını Bulun

tenis eğitimlerimiz

Tenise yeni başlayan çocuk, genç ya da yetişkin. Hangi yaş ve seviyede olursanız olun, eğitim programlarımızdan birisi size uygun.

Tenise başlamak istiyorsunuz ama sevip sevmeyeceğinizden emin değilsiniz. Profesyonel tenisçi olmak istiyorsunuz. Uzun zamandır yenemediğiniz rakibinizi artık yenmek istiyorsunuz. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarılı olmak istiyorsunuz. Sağlığınız için zevkli bir spor yapmak istiyorsunuz. Yabancı bir üniversiteden burs kazanıp yurt dışında okuma hedefiniz var.
Bu amaçlarınızın hepsine ve daha fazlasına Optimum Tenis Akademisi’nde ulaşabilirsiniz.

eğitimlerimizle ilgili bilmek isteyebilecekleriniz

Çoğu spor gibi tenis de özünde bir oyundur. Yıllar içerisinde ortaya çıkan bir çok tenis eğitim metodu arasında, bir oyuncunun teniste gelişmesini en etkili şekilde sağlayan yolun strateji temelli bir tenis eğitiminden geçtiğini gördük. Bir vuruş yaparken hangi amaca hizmet edeceğini bilerek o vuruşu seçmeniz, vuruşu sahanın neresinden ve ne zaman yapmanızın doğru olduğunu bilmeniz, o vuruşu gerçekleştirmek için gereken teknik detayları bilmenizden çok daha değerli ve iyi bir tenis oyuncusu olmanızı kolaylaştırıyor. Tüm eğitimlerimizde kullandığımız strateji tabanlı metod ile bir vuruşu çalışırken o vuruşla neler yapabileceğinizi, niye o vuruşu çalıştığınızı bilerek tenisinizi geliştirin.

 

Teniste yapılan hareketler yalnızca tenise özgü değildir. Örneğin servis hareketi taş atma hareketi ile aynıdır. Optimum Tenis Akademisi’nde geliştirdiğimiz doğal hareket tabanlı eğitim metodu ile, tenis vuruşlarını karmaşık ve parça parça teknik anlatımlar ile değil, normal hayatınızda zaten kullandığınız hareketlerle kolayca öğrenin ve ilerletin.

Tüm eğitimlerimizde tenis antrenörlerimizle eşgüdümlü çalışan 6 kişilik kondisyoner ekibimiz sizin korttaki performansınızı arttırıyor. Tenise yönelik kort ve salon çalışmaları ile birlikte sizin ihtiyacınıza göre şekillendirilecek atletik beceri geliştirici antrenmanlarla korttaki hareketliliğiniz sınıf atlasın.

Akademimizde suni çim, toprak, yavaş sert kort ve hızlı sert kort olmak üzere 4 farklı zemin bulunmaktadır. Antrenmanlarınızı tercih ettiğiniz zeminde yapabilirsiniz. Örneğin bir toprak kort turnuvasına mı katıldınız? Maçlarda zemini yadırgamamak için turnuva öncesinde toprak kortta antrenman yapabilirsiniz.

Oyunculara uygun antrenman planı hazırlamak, benzer oyuncularla eşleştirebilmek için eğitimimize katılmadan önce sizinle kısa bir deneme antrenmanı yapıyoruz. Bu antrenman sonrasında ihtiyacınızı biz belirliyor, sizden de alacağımız ilave bilgilerle antrenman programınızı hazırlıyoruz.

Eğitimlerimize katılmak için üye olmak gerekmiyor ama üyelerimiz katıldıkları eğitimlerde %10 indirim avantajını kullanıyorlar.

Çocuk ve Gençler Eğitimleri

Yetişkin Eğitimleri