Spor Psikolojisi Danışmanlığı

STANDART YÜKSEK PERFORMANS EĞİTİMLERİMİZİN İÇERİĞİ OLARAK SUNULAN ZİHİNSEL ANTRENMANLAR

1) Kort içerisinde, tenisin stratejik ve zihinsel becerilerinin kompleks antrenmanlar şeklinde birlikte uygulanması (Çarşamba, Cuma ve Pazar antrenman birimleri içerisinde)

Maç esnasında zihinsel becerilerin kullanılması ve etkisinin arttırılması, sporcunun antrenman içerisinde bu becerilerini uygulama kalitesi ve sıklığına bağlıdır.

Hedefler:

*Sporcuların yardım almadan, kendileri için en uygun olacak yöntemle maç esnasında zihinsel becerilerini uygulayabilmelerini sağlamak,

*Tenis antrenmanlarını farklı uygulamalarla çeşitlendirerek, sporcunun antrenman motivasyonunu arttırmaktır.

 

2) Bireysel Oyuncu Görüşmeleri (Her oyuncu için haftalık 15 – 30 dk)

Hedefler:

* Kişiye özgü farklılıkları değerlendirerek, sporcu ile birlikte kort içinde uygulayacağı zihinsel antrenman planını oluşturmak,

* Yoğun geçen antrenman ve maç programı ile ilgili haftalık sporcu gelişim takibini yapabilmektir. 

 

3) Bireysel Veli Görüşmeleri (İhtiyaca yönelik olarak)

‘Sporcu Ebeveyni’ olabilmenin, sporcunun performansı üzerinde önemli payı bulunmaktadır. Veli görüşmelerinin temel hedefi;  Bu farkındalığı sağlayabilmek, sporcunun gelişim sürecinde ebeveynlerin rolleri üzerinde konuşabilmek ve onların gözlemlerini öğrenebilmektir.

STANDART ZİHİNSEL ANTRENMANLARIN DIŞINDA İSTEĞE BAĞLI OLARAK OYUNCULARA YÖNELİK BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Standart olarak Yüksek Performans Grubu Zihinsel Antrenman Sistemi, sporcuların sahip oldukları mental becerileri geliştirmeye ve performanslarını arttırmaya çalışmak üzerine kurulmuştur.

Buna ek olarak, oyuncular, spor kariyerleri sürecinde performanslarını engelleyen zorluklarla ve bunların aile yaşamına, özel hayata ve akademik yaşantılarına olumsuz etkileriyle yüz yüze gelebilmektedir.

Oyuncular bu süreçte Bireysel Psikolojik Danışmanlık desteğine ihtiyaç duymaktadırlar:

Oyuncu Bireysel Psikolojik Danışmanlığı  (İhtiyaca yönelik olarak, yüz yüze veya online şeklinde 40-60 dk’lık görüşmeler)

Hedefler:

* Problemi tanımlamak ve baş etme yöntemleri üzerinde sporcu ile bire bir çalışmak,

* Şehir ve ülke değişimlerinde veya sporcuların yoğun dönemlerinde psikolojik desteğin online görüşmelerle devamını sağlayabilmektir.

Bir günde daha iyi olmayacaksın

denemekten vazgeçme